Layouter - WYSIWYG layout templates (8.x-1.1) - en to cs translation catalogue (13 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Next
cs: Další

en: Submit
cs: Odeslat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Image
cs: Obrázek

en: Image settings
cs: Nastavení obrázků

en: Caption
cs: Popisek

en: Alternative text
cs: Alternativní text

en: Upload destination
cs: Cíl nahrávání

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
cs: Vyberte kde má být finální úložiště souborů. Uložiště soukromých souborů má mnohem vyšší režii než uložiště veřejných souborů, ale umožňuje omezovat přístup k souborům tohoto pole.

en: Text formats
cs: Formáty textu

en: Image styles
cs: Styly obrázků

en: Image style
cs: Styl obrázku
