Cards for Layout Builder (1.1.8) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Image
pt: Imagem

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: Browser
pt: Navegador

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: About
pt: Sobre

en: Upload images
pt: Enviar imagens

en: Select images
pt: Selecionar imagens

en: One column
pt: Uma coluna

en: Paragraphs
pt: Parágrafos
