Cards for Layout Builder (2.2.1) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Description
fa: شرح

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Heading
fa: عنوان

en: Items
fa: عنصر‌ها

en: Browser
fa: مرورگر

en: About
fa: درباره
