Carousel for Layout Builder (1.0.6) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Description
ur: وضاحت

en: Image
ur: تصویر

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر
