Layout builder default blocks (1.0.0) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Vocabularies
ar: المعاجم

en: Updated
ar: التحديث

en: Page
ar: الصفحة

en: Vocabulary ID
ar: المعرف ID للمعجم

en: Desc
ar: تنازلي

en: Position
ar: الوضع

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Enabled filters
ar: المرشحات المفعلة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Apply
ar: تطبيق

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Block type
ar: نوع الصندوق

en: Filter settings
ar: إعدادات المرشح

en: - Any -
ar: - اختر -

en: - All -
ar: - الكل -

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
