Layout builder default blocks (1.0.0) - en to cs translation catalogue (33 entries)

en: Operations
cs: Operace

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Page
cs: Stránka

en: Vocabulary ID
cs: ID slovníku

en: Desc
cs: Sestupně

en: Position
cs: Pozice

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Enabled filters
cs: Povolené filtry

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Apply
cs: Použít

en: Block description
cs: Popis bloku

en: Offset
cs: Posun

en: Block type
cs: Typ bloku

en: Filter settings
cs: Nastavení filtru

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Block types
cs: Typy bloků

en: Plugin ID
cs: ID pluginu

en: Find and manage custom blocks.
cs: Hledat a spravovat vlastní bloky.
