Layout builder default blocks (1.0.0) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Updated
da: Opdateret

en: Page
da: Side

en: Vocabulary ID
da: Ordforråd ID

en: Desc
da: Faldende

en: Position
da: Placering

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Enabled filters
da: Aktiverede filtre

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: Block description
da: Beskrivelse

en: Offset
da: Forskydning

en: Block type
da: Bloktype

en: Filter settings
da: Filterindstillinger

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Asc
da: Stigende

en: Block types
da: Bloktyper

en: Find and manage custom blocks.
da: Find og håndtér brugerdefinerede blokke.
