Layout builder default blocks (1.0.0) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Description
de: Beschreibung

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Vocabularies
de: Vokabulare

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Page
de: Seite

en: Vocabulary ID
de: Vokabular-ID

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Enabled filters
de: Aktivierte Filter

en: ‹ Previous
de: ‹ Zurück

en: Next ›
de: Weiter ›

en: Apply
de: Anwenden

en: Block description
de: Blockbeschreibung

en: Offset
de: Versatz

en: Block type
de: Blocktyp

en: Filter settings
de: Filter-Einstellungen

en: - Any -
de: - Alle -

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Machine-readable name
de: Systemname

en: Vocabulary weight
de: Vokabulargewichtung

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Block types
de: Blocktypen

en: Plugin ID
de: Plugin-ID

en: Staged
de: Bereitgestellt

en: Find and manage custom blocks.
de: Benutzerdefinierte Blöcke finden und verwalten.

en: Block type settings
de: Blocktypeinstellungen
