Layout builder default blocks (1.0.0) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Vocabularies
it: Vocabolari

en: Updated
it: Aggiornato

en: Page
it: Pagina

en: Vocabulary ID
it: ID vocabolario

en: Desc
it: Disc

en: Position
it: Posizione

en: Sort by
it: Ordina per

en: Enabled filters
it: Filtri attivi

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Block description
it: Descrizione del blocco

en: Offset
it: Scostamento

en: Block type
it: Tipo di blocco

en: Filter settings
it: Impostazioni del filtro

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Master
it: Principale

en: Block types
it: Tipi di blocco

en: Plugin ID
it: ID del plugin

en: Staged
it: In stage

en: Find and manage custom blocks.
it: Trova e gestisci blocchi personalizzati.
