Layout builder default blocks (1.0.1) - en to cy translation catalogue (19 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Vocabularies
cy: Geirfaoedd

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Vocabulary ID
cy: ID geirfa

en: Position
cy: Lleoliad

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Block description
cy: Disgrifiad bloc

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
