Layout builder default blocks (1.0.2) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Updated
bn: আপডেটকৃত
