Layout builder default blocks (1.0.2) - en to el translation catalogue (31 entries)

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Weight
el: Βάρος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Page
el: Σελίδα

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Desc
el: Φθί

en: Position
el: Θέση

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Enabled filters
el: Ενεργοποιημένα φίλτρα

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Block type
el: Τύπος μπλοκ

en: Filter settings
el: Ρυθμίσεις φίλτρου

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Asc
el: Αύξ

en: Block types
el: Τύποι μπλοκ
