Layout builder default blocks (1.0.2) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Operations
fa: عملیات

en: Description
fa: توضیحات

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: Updated
fa: به‌روز

en: Page
fa: صفحه

en: Vocabulary ID
fa: شناسه واژگان

en: Desc
fa: نزولی

en: Position
fa: موقعیت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Enabled filters
fa: فیلترهای فعال

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Apply
fa: تایید

en: Block description
fa: توضیحات بلوک

en: Offset
fa: جابجایی

en: Block type
fa: نوع بلاک

en: Filter settings
fa: تنظیمات فیلتر

en: - Any -
fa: - هر -

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Block types
fa: انواع بلوک‌ها
