Layout builder default blocks (1.0.2) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Vocabularies
fr: Vocabulaires

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Vocabulary ID
fr: Identifiant (ID) de vocabulaire

en: Sort by
fr: Trier par

en: Enabled filters
fr: Filtres activés

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Block description
fr: Description du bloc

en: Offset
fr: Décalage

en: Block type
fr: Type de bloc

en: Filter settings
fr: Paramètres de filtrage

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: Master
fr: Principal

en: Block types
fr: Types de bloc

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin

en: Staged
fr: Versionné

en: Find and manage custom blocks.
fr: Trouver et gérer les blocs personnalisés.

en: Block type settings
fr: Paramètres de type de bloc
