Layout builder default blocks (1.0.2) - en to gl translation catalogue (27 entries)

en: Operations
gl: Operacións

en: Description
gl: Descrición

en: Enabled
gl: Activado

en: Edit
gl: Editar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Weight
gl: Peso

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Updated
gl: Actualizado

en: Page
gl: Páxina

en: Vocabulary ID
gl: ID do vocabulario

en: Position
gl: Posición

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Enabled filters
gl: Filtros activos

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: Apply
gl: Aplicar

en: Block description
gl: Descrición do bloque

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Filter settings
gl: Axustes do filtro

en: - Any -
gl: - Calquera -

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina
