Layout builder default blocks (1.0.2) - en to hu translation catalogue (35 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Updated
hu: Frissítve

en: Page
hu: Oldal

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Desc
hu: Csökk

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Enabled filters
hu: Engedélyezett szűrők

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Offset
hu: Eltolás

en: Block type
hu: Blokktípus

en: Filter settings
hu: Szűrő beállításai

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Block types
hu: Blokktípusok

en: Plugin ID
hu: A bővítmény azonosítója

en: Staged
hu: Előkészítve

en: Find and manage custom blocks.
hu: Egyéni blokkok keresése és kezelése.
