Layout builder default blocks (1.0.2) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Vocabularies
ja: ボキャブラリー

en: Updated
ja: 更新

en: Page
ja: ページ

en: Vocabulary ID
ja: ボキャブラリーID

en: Desc
ja: 降順

en: Position
ja: ポジション

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Enabled filters
ja: 有効なフィルター

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Block description
ja: ブロックの説明

en: Offset
ja: オフセット

en: Block type
ja: ブロックタイプ

en: Filter settings
ja: フィルター設定

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Block types
ja: ブロックタイプ

en: Plugin ID
ja: プラグインID

en: Staged
ja: ステージ済み

en: Find and manage custom blocks.
ja: カスタムブロックの管理と検索
