Layout builder default blocks (1.0.3) - en to ku translation catalogue (17 entries)

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Weight
ku: سەنگ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Vocabularies
ku: وشەگەلەکان

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: Page
ku: پەڕە

en: Vocabulary ID
ku: ID ی وشەگەل

en: Enabled filters
ku: چالاککردنی پاڵێوەکان

en: Block description
ku: دەربارەی بلۆک

en: Filter settings
ku: ڕێکخستنەکانی پاڵێو
