Layout builder default blocks (1.0.4) - en to es translation catalogue (34 entries)

en: Operations
es: Operaciones

en: Description
es: Descripción

en: Enabled
es: Activado

en: Edit
es: Editar

en: Reset
es: Restablecer

en: Weight
es: Peso

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Vocabularies
es: Vocabularios

en: Updated
es: Actualizado

en: Page
es: Página

en: Vocabulary ID
es: ID del vocabulario

en: Position
es: Posición

en: Sort by
es: Ordenar por

en: Enabled filters
es: Filtros activos

en: ‹ Previous
es: ‹ Anterior

en: Next ›
es: Siguiente >

en: Apply
es: Aplicar

en: Block description
es: Descripción del bloque

en: Offset
es: Desplazamiento

en: Block type
es: Tipo de bloque

en: Filter settings
es: Opciones de filtro

en: - Any -
es: - Cualquiera -

en: Items per page
es: Elementos por página

en: - All -
es: - Todo -

en: Machine-readable name
es: Nombre de sistema

en: Master
es: Máster

en: Block types
es: Tipos de bloques

en: Plugin ID
es: ID de extensión

en: Staged
es: Planificado

en: Find and manage custom blocks.
es: Buscar y gestionar bloques personalizados.

en: Block type settings
es: Opciones de tipo de bloque
