Layout builder default blocks (1.0.4) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Vocabularies
nl: Woordenlijsten

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Page
nl: Pagina

en: Vocabulary ID
nl: Woordenlijst-ID

en: Desc
nl: Aflopend

en: Position
nl: Positie

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Enabled filters
nl: Ingeschakelde filters

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: Block description
nl: Blokbeschrijving

en: Block type
nl: Bloktype

en: Filter settings
nl: Filterinstellingen

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Asc
nl: Oplopend

en: Block types
nl: Bloktypes

en: Plugin ID
nl: Plug-in ID

en: Staged
nl: Gereed

en: Find and manage custom blocks.
nl: Aangepaste blokken zoeken en beheren

en: Block type settings
nl: Bloktype instellingen
