Layout builder default blocks (1.0.4) - en to ro translation catalogue (35 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: Updated
ro: Actualizat

en: Page
ro: Pagina

en: Vocabulary ID
ro: ID-ul vocabularului

en: Desc
ro: Descendent

en: Position
ro: Poziție

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Enabled filters
ro: Filtre active

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Block description
ro: Descrierea blocului

en: Offset
ro: Decalaj

en: Block type
ro: Tipul blocului

en: Filter settings
ro: Setări filtru

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Block types
ro: Tipuri de bloc

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: Staged
ro: Etapizat

en: Find and manage custom blocks.
ro: Găsiți și gestionați blocurile personalizate.
