Layout builder default blocks (1.0.4) - en to be translation catalogue (23 entries)

en: Operations
be: Аперацыі

en: Description
be: Апісанне

en: Enabled
be: Уключана

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Reset
be: Скінуць

en: Weight
be: Вага

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Save
be: Захаваць

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Updated
be: Абноўлена

en: Page
be: Старонка

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Enabled filters
be: Уключаныя фільтры

en: Apply
be: Ужыць

en: Block description
be: Апісанне блоку

en: Block type
be: Тып блоку

en: Filter settings
be: Налады фільтра

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Block types
be: Тыпы блокаў

en: Find and manage custom blocks.
be: Шукаць і правіць уласнымі блокамі.
