Layout builder default blocks (1.0.0) - en to lt translation catalogue (26 entries)

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Description
lt: Aprašymas

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Weight
lt: Svoris

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Save
lt: Saugoti

en: Vocabularies
lt: Žodynai

en: Updated
lt: Atnaujinta

en: Page
lt: Puslapis

en: Vocabulary ID
lt: Žodyno ID

en: Position
lt: Pozicija

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Enabled filters
lt: Įjungti filtrai

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Block description
lt: Bloko aprašymas

en: Block type
lt: Bloko tipas

en: Filter settings
lt: Filtro nustatymai

en: - Any -
lt: - Bet kuris -

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Machine-readable name
lt: Mašinoms suprantamas pavadinimas

en: Plugin ID
lt: Įskiepio ID
