Layout builder default blocks (1.0.4) - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Page
oc: Pagina

en: Vocabulary ID
oc: Identificant (ID) de vocabulari

en: Position
oc: Posicion

en: Sort by
oc: Triar per

en: Enabled filters
oc: Filtres activats

en: Apply
oc: Aplicar

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Offset
oc: Decalatge

en: Filter settings
oc: Paramètres del filtre

en: - Any -
oc: - Tot -

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Master
oc: Maître
