Layout builder default blocks (1.0.3) - en to sv translation catalogue (33 entries)

en: Operations
sv: Funktioner

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Page
sv: Sida

en: Vocabulary ID
sv: Vokabulärets ID

en: Desc
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Enabled filters
sv: Aktiverade filter

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Apply
sv: Applicera

en: Block description
sv: Blockbeskrivning

en: Offset
sv: Kompensera

en: Block type
sv: Typ av block

en: Filter settings
sv: Filterinställningar

en: - Any -
sv: - Alla -

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Block types
sv: Blocktyper

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: Find and manage custom blocks.
sv: Hitta och hantera anpassade block.
