Layout builder default blocks (1.0.0) - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Vocabularies
uk: Словники

en: Updated
uk: Оновлено

en: Page
uk: Сторінка

en: Vocabulary ID
uk: ID словника

en: Desc
uk: Спад

en: Position
uk: Позиція

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Enabled filters
uk: Увімкнені фільтри

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Apply
uk: Застосувати

en: Block description
uk: Опис блоку

en: Offset
uk: Зміщення

en: Block type
uk: Тип блоку

en: Filter settings
uk: Налаштування фільтру

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Block types
uk: Типи блоків

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: Staged
uk: Тестова

en: Find and manage custom blocks.
uk: Пошук власних блоків та керування ними.

en: Block type settings
uk: Налаштування типу блока
