Banner for Layout Builder (1.3.0) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Image
de: Bild

en: Heading
de: Überschrift

en: Media
de: Medien

en: Browser
de: Internet-Browser

en: Select media
de: Medium auswählen

en: Use Image for uploading locally hosted images.
de: Verwenden Sie Bild für das Hochladen von lokal gespeicherten Bildern.

en: Use Video for embedding videos hosted by YouTube, Vimeo, or some other provider.
de: Verwenden Sie Video für das Einbetten von Videos von Anbietern wie YouTube, Vimeo und andere.

en: Media Directories: Field widget
de: Medienberzeichnisse: Feldsteuerelement

en: Heading Level
de: Ebene der Überschrift
