Layout Builder + (3.1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: Remove
ru: Удалить

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Layout
ru: Макет

en: Promoted
ru: На главной

en: Configure
ru: Настроить

en: Add block
ru: Добавить блок

en: Colors
ru: Цвета

en: Other
ru: Другое

en: Color
ru: Цвет

en: Close
ru: Закрыть

en: Configure block
ru: Настроить блок

en: Change layout
ru: Сменить макет

en: Remove block
ru: Удалить блок

en: Edit layout
ru: Редактировать макет

en: Default Layout
ru: Стандартный макет

en: Filter by block name
ru: Фильтровать по названию блока

en: Enter a part of the block name to filter by.
ru: Для фильтрации введите часть названия блока.

en: Layout Builder
ru: Конструктор макета

en: Configure section
ru: Настройка раздела

en: All available blocks are listed.
ru: Все доступные блоки перечислены.

en: Block previews are visible. Block labels are hidden.
ru: Предварительный просмотр блока виден. Заголовки блоков скрыты.

en: Block previews are hidden. Block labels are visible.
ru: Предварительный просмотр блока скрыт. Заголовки блока видны.

en: Section Library
ru: Библиотека разделов

en: Import from library
ru: Импортировать из библиотеки
