Layout Builder + (3.3.0-alpha9) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Remove
fr: Retirer

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Move
fr: Déplacer

en: Layout
fr: Mise en page

en: Promoted
fr: Promu

en: Configure
fr: Configurer

en: Other
fr: Autre

en: Close
fr: Fermer

en: Configure block
fr: Configurer le bloc

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Change layout
fr: Changer la mise en page

en: Remove block
fr: Retirer le bloc

en: Edit layout
fr: Modifier la mise en page

en: Place block
fr: Positionner un bloc

en: Filter by block name
fr: Filtrer par nom de bloc

en: Enter a part of the block name to filter by.
fr: Saisir une partie du nom du bloc pour filtrer.

en: Configure section
fr: Configurer la section

en: All available blocks are listed.
fr: Tous les blocs disponibles sont listés.

en: Block previews are visible. Block labels are hidden.
fr: Les aperçus des blocs sont visibles. Les libellés des blocs sont cachés.

en: Block previews are hidden. Block labels are visible.
fr: Les aperçus des blocs sont cachés. Les libellés des blocs sont visibles.
