Layout Builder + (3.3.26) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Remove
tr: Kaldır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Move
tr: Taşı

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Promoted
tr: Tanıtılan

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Other
tr: Diğer

en: Close
tr: Kapat

en: Configure block
tr: Bloğu yapılandır

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Change layout
tr: Yerleşimi değiştir

en: Remove block
tr: Bloğu kaldır

en: Place block
tr: Blok yerleştir

en: Filter by block name
tr: Blok adına göre süz

en: Enter a part of the block name to filter by.
tr: Süzme ölçütü olarak blok adının bir parçasını girin.

en: Layout Builder
tr: Yerleşim Oluşturucu

en: All available blocks are listed.
tr: Mevcut tüm bloklar listelenmiştir.
