Layout Builder + (3.3.4) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Move
hi: चाल

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Promoted
hi: प्रचारित

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Other
hi: अन्य

en: Close
hi: बंद करे

en: Configure block
hi: ब्लॉक को विन्यस्त करें

en: Duplicate
hi: प्रतिरूप

en: Place block
hi: प्लेस ब्लॉक

en: Filter by block name
hi: ब्लॉक के नाम से फ़िल्टर कऱे
