Layout Builder + (3.5.1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Remove
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Move
it: Sposta

en: Promoted
it: Promosso

en: Configure
it: Configura

en: Other
it: Altro

en: Close
it: Chiudi

en: Configure block
it: Configura blocco

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Change layout
it: Cambia layout

en: Remove block
it: Rimuovi blocco

en: Place block
it: Posiziona blocco

en: Filter by block name
it: Filtra attraverso il nome del blocco

en: Enter a part of the block name to filter by.
it: Inserire una parte del nome blocco da usare come filtro.
