Layout Builder + (3.6.0) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Remove
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Move
fa: انتفال

en: Layout
fa: آرایش

en: Promoted
fa: ارتقا یافته

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Other
fa: ساير

en: Close
fa: بستن

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Change layout
fa: تغییر آرایش

en: Block icons
fa: شمایل‌های بلوک

en: Remove block
fa: حذف بلوک

en: Place block
fa: بلوک قرار دهید

en: Layout Builder
fa: ابزار چینش صفحه
