Layout Builder + (3.6.9) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Remove
pt: Remover

en: Edit
pt: Editar

en: Save
pt: Salvar

en: Move
pt: Mover

en: Promoted
pt: Promovido

en: Configure
pt: Configurar

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Other
pt: Outros

en: Close
pt: Fechar

en: Duplicate
pt: Duplicar

en: Change layout
pt: Alterar layout

en: Icon path
pt: Caminho do ícone

en: Remove block
pt: Remover bloco

en: Place block
pt: Inserir bloco

en: Filter by block name
pt: Filtrar por nome de bloco

en: Enter a part of the block name to filter by.
pt: Digite uma parte do nome do bloco para filtrar.

en: Layout Builder
pt: Construtor de Layout

en: @entity being viewed
pt: @entity sendo vista

en: All available blocks are listed.
pt: Todos os blocos disponíveis estão listados.

en: Block previews are visible. Block labels are hidden.
pt: A pré-visualização de blocos são visíveis. As etiquetas dos blocos estão ocultas.

en: Block previews are hidden. Block labels are visible.
pt: A pré-visualização de blocos são visíveis. As etiquetas dos blocos estão visíveis.
