Layout - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Effects
pt: Efeitos

en: Collapsible
pt: Dobrável

en: Tabs
pt: Abas

en: Accordion
pt: Acordeão

en: Content blocks
pt: Blocos de conteúdo
