LC Lightbox (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Slideshow
fr: Diaporama

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Left side
fr: Côté gauche

en: Right side
fr: Côté droit

en: Media
fr: Média

en: Not installed
fr: Non installé

en: Hidden
fr: Caché

en: Middle
fr: Milieu

en: Fade
fr: Fondu

en: Installed
fr: Installé

en: Thumbnail Width
fr: Largeur de la Vignette

en: Thumbnail Height
fr: Hauteur de la Vignette

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Thumbnails
fr: Vignettes

en: Skin
fr: Habillage

en: Overlay
fr: Premier plan (overlay)

en: Shadow
fr: Ombre

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Light
fr: Léger

en: Uses
fr: Utilisations

en: Fullscreen
fr: Plein écran

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Dark
fr: Sombre

en: Image Style
fr: Style d'image

en: Title Attribute
fr: Attribut "title"

en: Visual & Layout
fr: Apparence et mise en page

en: Configure Image Styles
fr: Configurer les styles d'images

en: Configuration Profiles
fr: Profils de configuration
