LC Lightbox (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Status
hi: अवस्था

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Normal
hi: सामान्य

en: Media
hi: मीडिया

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Border Color
hi: बॉर्डर का  रंग

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Uses
hi: उपयोग

en: Minimal
hi: अल्पतम

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं
