LC Lightbox (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Status
it: Stato

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: None
it: Nessuno

en: Label
it: Etichetta

en: Normal
it: Normale

en: Not installed
it: Non installato

en: Hidden
it: Nascosto

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Installed
it: Installato

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Thumbnails
it: Miniature

en: Skin
it: Tema grafico

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Light
it: Chiaro

en: Uses
it: Usa

en: Fullscreen
it: Schermo intero

en: Minimal
it: Minimale

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Dark
it: Scuro

en: Configure Image Styles
it: Configurazione stili delle immagini
