LC Lightbox (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (39 entries)

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: Status
ru: Статус

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: None
ru: Нет

en: Label
ru: Метка

en: Left side
ru: Левая сторона

en: Right side
ru: Правая сторона

en: Normal
ru: Нормальный

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Middle
ru: По центру

en: Fade
ru: Плавное появление

en: Installed
ru: Установлено

en: Thumbnail Width
ru: Ширина миниатюры

en: Thumbnail Height
ru: Высота миниатюры

en: Border Color
ru: Цвет границы

en: Border Width
ru: Ширина границы

en: Autoplay
ru: Автовоспроизведение

en: Thumbnails
ru: Миниатюры

en: Skin
ru: Обложка

en: Overlay
ru: Перекрытие

en: Shadow
ru: Тени

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Light
ru: Светлая

en: Uses
ru: Использование

en: Overlay Color
ru: Цвет фона

en: Fullscreen
ru: Во весь экран

en: Minimal
ru: Минимальный

en: None (original image)
ru: Нет (оригинальное изображение)

en: Dark
ru: Темный

en: Image Style
ru: Стиль изображения

en: Title Attribute
ru: Атрибут title

en: Visual & Layout
ru: Макет и визуализация

en: Configure Image Styles
ru: Настройка стилей изображения

en: Configuration Profiles
ru: Профили конфигурации
