LC Lightbox (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Status
uk: Стан

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: None
uk: Немає

en: Label
uk: Мітка

en: Left side
uk: Ліва колонка

en: Right side
uk: Права колонка

en: Normal
uk: Звичайне

en: Media
uk: Медіа

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Hidden
uk: Приховано

en: Default Profile
uk: Типовий профіль

en: Middle
uk: Середина

en: Fade
uk: Згасання

en: Installed
uk: Встановлено

en: Zoom In
uk: Збільшити

en: Thumbnail Width
uk: Ширина мініатюри

en: Thumbnail Height
uk: Висота мініатюри

en: Border Color
uk: Колір рамки

en: Border Width
uk: Ширина рамки

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Thumbnails
uk: Мініатюри

en: Skin
uk: Обкладинка

en: Overlay
uk: Накладання

en: Shadow
uk: Тінь

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Right to Left
uk: Справа наліво

en: Light
uk: Світла

en: Uses
uk: Використання

en: Fullscreen
uk: На весь екран

en: Minimal
uk: Мінімальний

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Dark
uk: Темний

en: Image Style
uk: Стиль зображення

en: Title Attribute
uk: Атрибут Title

en: Image Zoom
uk: Масштаб зображення

en: Maximum Width
uk: Максимальна ширина

en: Visual & Layout
uk: Зовнішній вигляд

en: Progress Bar
uk: Індикатор використання

en: Configure Image Styles
uk: Конфігурувати стилі зображень

en: Configuration Profiles
uk: Конфігураційні профілі
