Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (8.x-3.0-alpha2) - en to ku translation catalogue (29 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Value
ku: نرخ

en: Groups
ku: گروپەکان

en: Type
ku: جۆر

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Action
ku: کردار

en: None
ku: هیچ

en: Test
ku: تاقیکردنەوە

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Weight
ku: سەنگ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Email
ku: ئیمێل

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Contains
ku: لەخۆیەوە گرتووە

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Default language
ku: زمانی بنەڕەتی

en: Request new password
ku: داوای وشەنهێنییەکی نوێ بکە

en: Create new account
ku: هەژمارێکی نوێ‌ درووست بکە

en: @type: deleted %title.
ku: @type: %title سڕایەوە.

en: Index
ku: نوانە

en: About
ku: دەربارە
