Lightweight Directory Access Protocol (8.x-3.0-alpha2) - en to lv translation catalogue (53 entries)

en: Delete
lv: Dzēst

en: Operations
lv: Darbības

en: Value
lv: Vērtība

en: Groups
lv: Grupas

en: Type
lv: Veids

en: Remove
lv: Izņemt

en: Enable
lv: Iespējot

en: Disable
lv: Atspējot

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Action
lv: Darbība

en: None
lv: Nav

en: Test
lv: Tests

en: Password
lv: Parole

en: Weight
lv: Svars

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Field
lv: Lauks

en: Label
lv: Etiķete

en: Email
lv: E-pasts

en: Email Address
lv: Epasta Adrese

en: Filter
lv: Filtrēt

en: Contains
lv: Satur

en: Does not contain
lv: Nesatur

en: Is equal to
lv: Ir vienāds ar

en: Is not equal to
lv: Nav vienāds ar

en: Attributes
lv: Atribūti

en: Users
lv: Lietotāji

en: Exists
lv: Pastāv

en: Add Server
lv: Pievienot serveri

en: Edit Server
lv: Labot serveri

en: Default language
lv: Pamatvaloda

en: Are you sure you want to delete %name?
lv: Vai tiešām dzēst %name?

en: Request new password
lv: Atjaunot paroli

en: Query
lv: Vaicājums

en: Immediately
lv: Nekavējoties

en: Create new account
lv: Izveidot jaunu kontu

en: Session
lv: Sesija

en: Authentication
lv: Autentifikācija

en: @type: deleted %title.
lv: @type: dzēsts '%title'.

en: Select
lv: Izvēlēties

en: Index
lv: Rādītājs

en: contains
lv: satur

en: Machine name
lv: Mašīnvārds

en: About
lv: Par

en: Debugging
lv: Atkļūdošana

en: Starts with
lv: Sākas ar

en: Ends with
lv: Beidzas ar

en: exposed
lv: eksponēts

en: begins
lv: sākas

en: ends
lv: beidzas

en: Does not start with
lv: Nesākas ar

en: Does not end with
lv: Nebeidzas ar
