Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (8.x-3.0-beta2) - en to eu translation catalogue (45 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Value
eu: Balioa

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Development
eu: Garapena

en: Groups
eu: Multzoak

en: Type
eu: Mota

en: List
eu: Zerrenda

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Action
eu: Ekintza

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: Monthly
eu: Hilabetero

en: None
eu: Bat ere ez

en: Password
eu: Pasahitza

en: Weight
eu: Pisua

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Help
eu: Laguntza

en: ID
eu: IDa

en: Email
eu: Eposta

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Contains
eu: Edukia

en: Does not contain
eu: Ez dauka

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Is not equal to
eu: Honen ezberdina

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Default language
eu: Hizkuntz lehentsia

en: Query
eu: Kontsulta

en: @type: deleted %title.
eu: @type: %title ezabatuta.

en: Select
eu: Aukeratu

en: Index
eu: Aurkibidea

en: contains
eu: dauka

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: exposed
eu: agerian jarri

en: begins
eu: hasten da
