Lightweight Directory Access Protocol (8.x-3.0-beta2) - en to sv translation catalogue (63 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Email address
sv: E-postadress

en: Development
sv: Utveckling

en: Groups
sv: Grupper

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Action
sv: Åtgärd

en: Servers
sv: Servrar

en: Resources
sv: Resurser

en: Daily
sv: Dagligen

en: Weekly
sv: Veckovis

en: Monthly
sv: Månadsvis

en: None
sv: Ingen

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Help
sv: Hjälp

en: Email
sv: E-post

en: Filter
sv: Filtrera

en: Contains
sv: Innehåller

en: Does not contain
sv: Innehåller inte

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Is not equal to
sv: Är inte lika med

en: Watchdog
sv: Övervakning

en: General Settings
sv: Allmänna Inställningar

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Users
sv: Användare

en: Exists
sv: Existerar

en: redirect
sv: omdirigerad

en: Add Server
sv: Lägg till server

en: Default language
sv: Förvalt språk

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Query
sv: Databasfråga

en: Authentication
sv: Autentisering

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: Sorry, unrecognized username or password.
sv: Beklagar, okänt användarnamn eller lösenord.

en: Select
sv: Välj

en: Index
sv: Förteckning

en: contains
sv: innehåller

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Authorization
sv: Tillåtelse

en: About
sv: Om

en: Debugging
sv: Felsökning

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Ends with
sv: Slutar med

en: exposed
sv: exponerad

en: begins
sv: börjar

en: ends
sv: slutar

en: Pagination
sv: Paginering

en: Less than or equal to
sv: Mindre än eller lika med

en: Does not start with
sv: Som inte börjar med

en: not_begins
sv: Börjar inte med

en: Does not end with
sv: Slutar inte med

en: not_ends
sv: Slutar inte med
