Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (8.x-4.0-alpha2) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Email address
id: Alamat email

en: Groups
id: Grup-grup

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: None
id: Tiada

en: Test
id: uji

en: Password
id: Sandi

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: User settings
id: Pengaturan pengguna

en: Filter
id: Saring

en: N/A
id: T/T

en: Method
id: Metode

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Users
id: Pengguna

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Query
id: Kueri

en: Missing
id: Hilang

en: Authentication
id: Autentikasi

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Sorry, unrecognized username or password.
id: Maaf, nama atau sandi anda belum terdaftar

en: Index
id: Indeks

en: Available
id: Ketersediaan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Account
id: Keanggotaan

en: About
id: Tentang

en: Debugging
id: Pencarian bug

en: Attribute name
id: Nama atribut

en: Add Another
id: Tambah Lainnya
