Lightweight Directory Access Protocol (8.x-4.10) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Groups
da: Grupper

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Servers
da: Servere

en: Daily
da: Dagligt

en: Weekly
da: Ugentligt

en: Monthly
da: Månedligt

en: None
da: Ingen

en: Password
da: Adgangskode

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Email
da: E-mail

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: User settings
da: Brugerindstillinger

en: User Interface
da: Brugergrænseflade

en: Method
da: Metode

en: Attributes
da: Attributter

en: Users
da: Brugere

en: redirect
da: omdirigér

en: Add Server
da: Tilføj server

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Query
da: Forespørgsel

en: Missing
da: Mangler

en: Authentication
da: Godkendelse

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Sorry, unrecognized username or password.
da: Beklager, forkert brugernavn eller kodeord.

en: Index
da: Indeks

en: Available
da: Tilgængelig

en: Machine name
da: Internt navn

en: Account
da: Konto

en: About
da: Om

en: Report
da: Rapport

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
da: Din nuværende adgangskode mangler eller er ugyldig; den er nødvendig for at ændre %name.

en: Authentication name
da: Autentificeringsnavn
