Lightweight Directory Access Protocol (8.x-4.10) - en to or translation catalogue (10 entries)

en: Delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Disabled
or: ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Enabled
or: ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Password
or: ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ

en: Weight
or: ଓଜନ

en: Email
or: ଇ-ମେଲ

en: User settings
or: ଚାଳକ ସଂରଚନା

en: Filter
or: ଛାଣକ

en: Account
or: ଖାତା
