Lightweight Directory Access Protocol (8.x-4.10) - en to ru translation catalogue (62 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Groups
ru: Группы

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Servers
ru: Серверы

en: Login
ru: Логин

en: Daily
ru: Ежедневно

en: Weekly
ru: Еженедельно

en: Monthly
ru: Ежемесячно

en: None
ru: Нет

en: Test
ru: Тест

en: Password
ru: Пароль

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Advanced Settings
ru: Расширенные настройки

en: User settings
ru: Настройки пользователя

en: Filter
ru: Фильтр

en: N/A
ru: Н/Д

en: User Interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Method
ru: Метод

en: Base
ru: База

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: Users
ru: Пользователи

en: redirect
ru: Переадресация

en: Email attribute
ru: Атрибут Email

en: Authentication mode
ru: Способ аутентификации

en: DN for non-anonymous search
ru: DN для не-анонимного поиска

en: Password for non-anonymous search
ru: Пароль для не-анонимного поиска

en: Add Server
ru: Добавить сервер

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Query
ru: Запрос

en: Settings updated.
ru: Парамеры обновлены.

en: Missing
ru: Отсутствует

en: Authentication
ru: Аутентификация

en: @type: deleted %title.
ru: @type: удален материал %title.

en: Sorry, unrecognized username or password.
ru: Извините, неизвестное имя пользователя или пароль

en: Timeout
ru: Время ожидания

en: Index
ru: Индекс

en: Debug
ru: Отладка

en: Server
ru: Сервер

en: Available
ru: Доступно

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Account
ru: Учётная запись

en: About
ru: Информация

en: Report
ru: Отчёт

en: Debugging
ru: Отладка

en: Attribute name
ru: Название атрибута

en: Field: @label
ru: Поле: @label

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
ru: Ваш текущий пароль отсутствует либо неверен. Рекомендуется изменить %name.

en: Authentication name
ru: Имя идентификации

en: Server ID
ru: Сервер ID

en: All values
ru: Все значения

en: LDAP Entry Association.
ru: Связь с LDAP.

en: Create corresponding LDAP entry.
ru: Создать соответствующую запись LDAP.

en: LDAP Options
ru: LDAP-опции

en: On every cron run
ru: При каждом запуске cron
