Lightweight Directory Access Protocol (8.x-4.6) - en to uk translation catalogue (66 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Groups
uk: Групи

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Servers
uk: Сервери

en: Daily
uk: Щодня

en: Weekly
uk: Щотижня

en: Monthly
uk: Щомісяця

en: None
uk: Немає

en: Test
uk: Тест

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Email
uk: Електронна пошта

en: User settings
uk: Налаштування користувача

en: Filter
uk: Фільтр

en: N/A
uk: Н/Д

en: Method
uk: Спосіб

en: Base
uk: Основа

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Users
uk: Користувачі

en: redirect
uk: Переадресація

en: Email attribute
uk: Атрибут Email

en: DN for non-anonymous search
uk: DN для не-анонімного пошуку

en: Password for non-anonymous search
uk: Пароль для не-анонімного пошуку

en: Add Server
uk: Додати сервер

en: Encryption
uk: Шифрування

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Query
uk: Запит

en: Settings updated.
uk: Параметри оновлені.

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: @type: deleted %title.
uk: @type: %title видалено.

en: Sorry, unrecognized username or password.
uk: Вибачте, ім'я користувача або пароль нерозпізнані.

en: Server address
uk: Адреса сервера

en: Timeout
uk: Час очікування

en: Index
uk: Індекс

en: Server
uk: Сервер

en: Available
uk: Доступно

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Account
uk: Обліковий запис

en: LDAP Authentication
uk: Автентифікація LDAP

en: About
uk: Про модуль

en: Regular Expression
uk: Регулярний вираз

en: Debugging
uk: Зневадження

en: Attribute name
uk: Назва властивості

en: Field: @label
uk: Поле: @label

en: Binding
uk: Палітурка

en: Queries
uk: Запити

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
uk: Ваш поточний пароль втрачено або він неправильний; необхідно змінити %name.

en: Authentication name
uk: Ім'я автентифікації

en: Server ID
uk: ID сервера

en: All values
uk: Всі значення

en: PASS
uk: ПРОЙДЕНО

en: Server port
uk: Порт сервера

en: LDAP Entry Association.
uk: Зв'язок з записом у LDAP.

en: Create corresponding LDAP entry.
uk: Створити відповідний запис у LDAP.

en: LDAP Options
uk: Параметри LDAP

en: FAIL
uk: ПОМИЛКА

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
