Lightweight Directory Access Protocol (8.x-4.8) - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Login
cy: Mewngofnodi

en: Daily
cy: Dyddiol

en: Weekly
cy: Wythnosol

en: None
cy: Dim

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: User settings
cy: Gosodiadau defnyddiwr

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Method
cy: Dull

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Query
cy: Ymholiad

en: @type: deleted %title.
cy: @type: %title wedi ei ddileu.

en: Account
cy: Cyfrif
